Quantcast
Channel: Profundus Librum
Viewing all articles
Browse latest Browse all 259

Édes terhek

$
0
0


Amikor elindítottam a blogot, nem gondoltam, hogy olyan, éveken át tartó elfoglaltságba kezdek bele, ami ennyire az életem részévé válik, mint ahogy a PL tette. A magam szórakoztatására kezdtem írni a posztokat, főleg azért, hogy az elolvasott könyvek tovább velem maradjanak, a bennük lapuló történeteket ne feledjem el olyan hamar, amire - sajnos - addig hajlamos voltam.

Egy blog életben tartása bizony kemény munka is, tudják ezt azok jól, akik saját blogot üzemelnek. A kitartás azonban néha, teljesen váratlanul meghozza a gyümölcsét. Azt láthattátok már nálam hébe-hóba, hogy néhány kiadó megjelenés előtt elküldi nekem egy-két jövőbeni kiadványát - Köszönet a bizalmukért ezúton is! -, amikről próbálok mindig pontos értékeléseket írni. (Ez remélem sikerült is eddig.) De most újabb mérföldkőhöz érkeztem!

Bő egy héten belül három szerző kért fel arra, hogy kiadás előtt álló könyvének előolvasója legyek, sőt az egyik kötetnek konkrétan a szerkesztője/olvasó-korrektora is lettem - persze másokkal együttműködve. Ezen írók közt van első kötetes szerző, aki egy (pár) sör mellett személyesen mesélte el, miről is szól majd a sorozata. A könyv igen érdekes tematikája miatt, ami egy történelmi korokon átívelő kriptográf urban fantasy, valamint, mert a szerző egyike hazánk igen kis számú óangolul értő polgárának (Ennek persze központi szerepe lesz majd a könyvben!) - profi angolosok tesztelhetik magukat a Wikipediaóangol nyelvű változatával... -, örömmel vállalkoztam is a megtisztelő feladatra. A Főnix Könyvműhely őszi megjelenéseinek üdítő színfoltja lesz majd A. M. Aranth - Cleadur - Dobszó a ködben című műve.

A következő kötet - aminek átolvasását már el is kezdtem - Urbánszki László műve, a Harc Pozsonyért, ami a Gold Book kiadásában jelenik majd meg remélhetően még idén. A történelmi regényeiről ismert, a "magyar vadnyugatról" szenvedélyesen regélő szerzőre az asszony hívta fel a figyelmemet, aki teljesen oda volt meg vissza az éppen akkor olvasott Odakint, a pusztában című novelláskötetének ízes, szépirodalmi nyelvezetétől. Nagy volt a meglepetésem, mikor kiderült, hogy ha nem is személyesen, de az internetről már évek óta ismerem a szerzőt - igaz, nem tudtam, kit is rejt a nick-je, arról pedig végképp fogalmam sem volt, hogy szépíró. Még nagyobb volt az örömöm, amikor László megtisztelt a bizalmával és felkért erre a fontos feladatra. Ez a regény ugyan nem illik a blog profiljába, de remélem nem okozok senkinek túl nagy traumát azzal, hogy néha más műfajú könyvről is írok egy-két posztot. ;-)

A harmadik felkérés már egy igazi sci-fis nagyágyútól érkezett, mégpedig a kétszeres Zsoldos Péter-díjas Markovics Botondtól (alias Brandon Hackett), akinek időutazós sorozatának folytatása, Az időutazás tegnapja az Agave Könyvek kiadásában 2015 áprilisában érkezik majd. Mivel elég lazán vettem a nyarat, ezért - hamu a fejemre - még a sorozat első részét sem olvastam el, de mert Botond eddig olvasott könyvei nekem már bebizonyították, hogy nagyszerű szerző, ezért különösebb félelem nélkül vállaltam el ezt a megbízatást is. Addig pedig biztosan kaptok egy posztot Az időutazás napjáról is. Ezt vegyétek ígéretnek! :)

Ezúton is kérlek benneteket - kedves szerzők és kiadók -, ne hagyjátok abba, és ha úgy gondoljátok, érdemes vagyok a bizalmatokra, halmozzatok el ilyen feladatokkal a jövőben is! Nagyon örülök nekik! :D

Viewing all articles
Browse latest Browse all 259